Урок
№1
Тема. Текстовий
процесор Word 2007. Підготовка текстового документа до
друку.
Друк текстового документа.
Навчальна
мета:
·
Узагальнити
та систематизування знання про текстовий редактор.
·
Ознайомити
з властивостями сторінки,фон, колонтитули та друк документа.
·
формувати
навички роботи з процесором.
Розвивальна мета:
·
розвивати
логічне мислення учнів
Виховна
мета: виховувати інформаційну
культуру.
Тип
уроку: комбінований .
Матеріали
до уроку:
·
матеріали
з практичною роботою подаються в
електронному вигляді
- Організаційний
момент;
Організація роботи групи: привітання, перевірка присутніх, оголошення
типу уроку, пояснення його суті та повідомлення теми.
- Формулювання
теми та мети уроку;
- Відтворення
та корекція опорних знань;
- Як запустити програму Word 2007?
- З
яких елементів складається вікно документа?
- Які елементи містить рядок заголовка?
- Для чого призначена кнопка Офіс?
- Мотиваційний
поштовх.
Ви вже
навчилися створювати різноманітні текстові документи та форматувати їх з
використанням різних засобів текстового процесора. Сьогодні ми познайомимось як
налаштовувати параметри сторінки та виводити документ на друк
- Виклад
нового матеріалу
План
- Об'єкти сторінки та їхні властивості:
- Вкладка
Розмітка сторінки:
i.
Група вказівок Параметри сторінки
ii.
Розміри
сторінки
iii.
орієнтація сторінки,
iv.
наявність колонтитулів,
v.
вид вертикального
vi.
вирівнювання тексту на сторінці,
vii.
колір тла сторінки,
- друк
документів
- Застосування
набутих знань для виконання практичної роботи
1.. Створіть новий текстовий
документ. Установіть такий формат сторінки: розмір сторінки - А5, орієнтація - альбомна. Установіть на
лінійках розмір усіх полів сторінки по 2 см. Пронумеруйте
сторінки відкритого документа за такими значеннями властивостей: розташування — зверху сторінки, вирівнювання - зліва, починати нумерацію
з номера 3.
2.2. Створіть
колонтитули: у верхньому запишіть поточну дату з вирівнюванням по
центру, у нижньому - ваше прізвище з вирівнюванням
зліва. Збережіть документ у власній папці з іменем вправа1.1.2.docx.
3.3. Відкрийте файл Тема
1\3авдання 1.1\ Підготовка текстового документа до друку.docx. Відформатуйте документ: розмір сторінки - Letter, орієнтація - книжкова; поля: верхнє - 1,5 см, нижнє - 1
см, ліве - 2 см, праве - 3 см; нумерація сторінок - внизу
сторінки, по центру, починаючи з номера 1; верхній колонтитул -
назва текстового документа. Збережіть документ у власній папці з іменем
вправа 1.1.3.docx.
4.4. Відкрийте файл Тема
1\3авдання 1.1\ Підготовка текстового документа до друку.docx. Відформатуйте
документ: розмір сторінки - А4; орієнтація - книжкова; поля: верхнє -
1,5 см, нижнє - 1 см, зовнішнє - 2 см, внутрішнє - 3 см; нумерація сторінок - внизу сторінки, на
зовнішній стороні, починаючи з номера 1; колонтитули: верхній на непарних сторінках - назва текстового
документа, нижній на парних сторінках - поточна дата та час. Збережіть документ
у власній папці з іменем вправа 1.1.4.docx.
5.5. Відкрийте файл Тема
1\3авдання 1.1\ Підготовка текстового документа до друку.docx. Перегляньте
документ у режимі попереднього перегляду. Видаліть назву документа. Змініть
орієнтацію аркуша. Зробіть припасовування сторінок. Збережіть документ у
власній папці з іменем вправа 1.1.5.docx.
6.6. Відкрийте файл
Тема 1\3авдання 1.1\ Підготовка текстового документа до друку.docx. Створіть титульну сторінку. Надрукуйте перші п'ять рядків документа. Надрукуйте
першу і третю сторінки документа. Надрукуйте документ, розмістивши на одному
аркуші дві сторінки документа.
7.7. Відкрийте файл Тема
1\3авдання 1.1\ Підготовка текстового документа до друку.docx. Установіть
по черзі різні режими перегляду документа: звичайний, веб-документ, структура,
режим читання, розмітка сторінки. Установіть по черзі такі масштаби перегляду
документа: 100 %, сторінка повністю, 75 %, за шириною сторінки.
8.8. Запустіть програму Word 2007. Відмініть відображення горизонтальної лінійки. Згорніть Стрічку. Додайте
на Панель швидкого доступу кнопки Друк і Відкрити. Розмістіть цю Панель під
Стрічкою. Поверніть попередні налаштування інтерфейсу вікна та Панелі швидкого
доступу.
Підведення підсумків уроку.
Консультації щодо виконання домашнього завдання
Додому вам буде: опрацювати Розділ 1 Підготуватися до
тестування.
Урок
№ 4
Тема.. Таблиці в текстовому процесорі.
Навчальна
мета:
·
ознайомити
учнів з методами створення таблиць
·
Розглянути
способи редагування та форматування таблиць
·
формувати
навички роботи в текстовому процесорі.
Розвивальна мета:
·
розвивати інформаційну
культуру
Виховна
мета: виховувати культуру
роботи в текстовому процесорі.
Тип
уроку: комбінований .
Матеріали
до уроку:
·
Презентація
Хід
уроку.
1.
Організаційний момент;
Організація роботи групи: привітання, перевірка присутніх, оголошення
типу уроку, пояснення його суті та повідомлення теми.
2.
Формулювання теми та мети уроку;
3.
Відтворення та корекція опорних знань;
·
Що таке
списки у текстовому процесорі?
·
Які види
списків підтримує текстовий процесор?
·
Як
створити список маючи вже набраний документ?
·
Як відмінити список?
·
Які види
орієнтації сторінки використовує ТП?
·
Що таке
колонтитул? Які види існують?
·
Як
вставити колонтитул.
4.
Мотиваційний поштовх.
Дуже часто дані документа необхідно впорядкувати, розділити за
властивостями. Найкращий спосіб — оформити їх у вигляді таблиці.
5.
Виклад нового матеріалу
План
1.
Таблиця та її властивості:
• розмір таблиці
- задається шириною таблиці в сантиметрах або у відсотках від ширини сторінки;
• кількість стовпців і рядків у таблиці;
• вирівнювання таблиці на сторінці - може
набувати таких значень: за лівим краєм, за правим краєм, по центру;
• обтікання таблиці текстом - може набувати
таких значень: без обтікання, з обтіканням навколо таблиці;
• межі таблиці - задаються кольором, типом і
шириною меж всієї таблиці або окремих її об'єктів;
• заливка об'єктів таблиці - задається
кольором і візерунком та ін.
2.
Методи
створення таблиць:
·
вставити таблицю простої структури;
·
накреслити таблицю довільної структури;
·
вставити таблицю з колекції шаблонів;
·
перетворити фрагмент тексту в таблицю
3.
Прості
операції в таблиці:
a.
Введення
даних у таблицю
b.
Виділення
елементів таблиці
c.
Вставка
рядка (стовпця ) у таблицю.
d.
Видалення
рядків, стовпців з таблиці.
4.
Редагування
таблиць:
a.
Зміна
висоти та ширини комірок.
b.
Об’єднання
та розділення комірок.
c.
Вставка та
видалення стовпців і рядків.
d.
Заливка і
границі комірок.
6.
Застосування набутих знань для виконання
практичної роботи
·
Завдання 2
ст . 36
·
Завдання 4
·
Завдання 5
·
Завдання 8
7.
Підведення підсумків уроку. Консультації щодо
виконання домашнього завдання
·
Опрацювати
Розділ 1 п.1.3
·
Створити
таблицю Розклад-уроків ст. 26
|