Вівторок, 19.03.2024, 09:43
Сайт учителя інформатики Петриченко Тетяни Миколаївни
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Системне програмне забезпечення Реєстрація Вхід
Пошук

Друзі сайту

Форма входу

Для учителів

Урок 7

Тема. Програмне забезпечення. Операційні системи. Основні елементи ОС.

Мета:

  • розглянути види програмного забезпечення ІС
  • ознайомитися з операційними системами, її функціями та класифікацією.
  • розглянути базові поняття ОС Windows;
  • формувати навики роботи з вікнами ОС
  • навчити виділяти групи об’єктів.
  • виховувати інформаційну культуру.

Тип уроку: комбінований;

Матеріали до уроку: презентація ОС, матеріали до ПР з вікнами.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент;
  2. Перевірка Д/З.

Наявність кросвордів

  1. Мотиваційний пошук;

Уявімо, що ви засвоївши добре матеріал розділу «Апаратне забезпечення», зібрали комп’ютер з мінімального набору обов’язкових модулів й очікуєте, що він розпочне працювати.

Проте цього не відбулося, адже структура ІС крім апаратного забезпечення містить і програмне, яке відіграє не менш важливу роль ніж, архітектура ПК. Саме програмне забезпечення ми і будемо розглядати на наступних уроках.

  1. Виклад та обговорення нового матеріалу.

План.

  1. Програмне забезпечення
  2. Системне програмне забезпечення;
  3. Операційна система, її функції.
  4. Операційна система Windows XP
  5. Структура ОС
  6. Типи ОС
  7. Базові поняття ОС Windows
  8. Робота з вікнами

Операційна система – комплекс програм, що забезпечують взаємодію всіх апаратних і програмних частин комп'ютера між собою і взаємодію користувача і комп'ютера.

Операційна система забезпечує зв'язок між користувачем, програмами і апаратними пристроями. Операційна система забезпечує сумісне функціонування всіх пристроїв комп'ютера і надає користувачеві доступ до його ресурсів.

ОС приймає на себе сигнали-команди, які посилають інші програми, і «перекладає» їх на зрозумілий машині мова. ОС управляє всіма підключеними до комп'ютера пристроями, забезпечуючи доступ до них іншим програмам. Нарешті, третє завдання ОС — забезпечити людині-користувачеві зручність роботи з комп'ютером.
Виходить, що кожна ОС складається як хвімум з трьох обов'язкових частин.

Структура операційної системи:
Ядро – перекладає команди з мови програм на мову «машинних кодів», зрозумілу комп'ютеру.
Драйвери – програми, керівники пристроями.

Утиліти – допоміжні програми
Інтерфейс – оболонка, за допомогою якої користувач спілкується з комп'ютером.

  1. Закріплення знань та вмінь
  2. Д/З. §6 НТВ 1,2 ст 121.
  3. Підсумок уроку.

Урок 8

Тема. Збереження  даних на комп’ютері. Файлові системи

Навчальна мета:

·         ознайомити учнів з поняттям файла, ім’я та розширення імені файлу, папки файлів.;

·         розглянути шлях до файлу;

·         формувати навички роботи з файлами та папками;

Розвивальна мета:

  • розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.

Виховна мета: виховувати інформаційну культуру.

Тип уроку: комбінований .

Матеріали до уроку:

·         Комп’ютерна презентація «Файл та файлова система»

 

Хід уроку.

  1. Організаційний момент;
  2. Перевірка Д/З

НТВ2: 1.прапорець, 2. цифрове поле зі стрілками, 3.спадний список, 4.список, 5.тематичні вкладки, 6.

  1. Актуалізація базових знань;

 

  • Дайте визначення ОС.
  • Які ОС ви знаєте?
  • Яка ОС є однозадачною?
  • В чому полягає багатозадачність ОС?
  • Які ви знаєте інтерфейси ОС.
  • Назвіть складові ОС.
  • Що таке драйвер?
  • Що таке ядро?

 

  1. Виклад та обговорення нового матеріалу.

План.

  1. Поняття файла та файлової системи
  2. Шлях до файла та повне ім’я файлу
  3. Поняття папки та ієрархії імен в ОС.

 

  1. Практична робота. «Робота з інтерфейсом користувача ОС»

Ст. 132 Виконати практичну роботу №2.

 Д/З

Опрацювати 7, вивчити основні поняття. Виконати НТВ 5

  1. Підсумок уроку.

Урок 9

Тема. Установлюємо та видаляємо програми. Використання довідки операційної системи.

Навчальна мета:

·         ознайомити учнів із способами встановлення (інсталяції) програм на ПК;

·         розглянути довідкову систему ОС;

·         формувати навички роботи з пошуковою системою;

Розвивальна мета:

  • розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.

Виховна мета: виховувати інформаційну культуру.

Тип уроку: комбінований .

Матеріали до уроку:

·         Комп’ютерна програма «Скарбниця»

 

Хід уроку.

  1. Організаційний момент;
  2. Перевірка Д/З
  3. Актуалізація базових знань;

 

      1. Яке призначення папки?
      2. Які дії визначені над папками?
      3. Що таке ярлик?
      4. Яка різниця між ярликом і файлом?
      5. Які дії визначені над файлами?
      6. Яке викликати контекстного меню об'єкта?
      7. Як створити папку на диску?
      8. Як перейменувати папку?
      9. Як відкрити папку?
      10. Як створити текстовий файл?
      11. Як зберегти файл на диску?
      12. Як створити ярлик для папки?
      13. Як вилучити файл?
      14. Як створити ярлик для текстового файлу?
      15. Що таке копіювання об'єктів і як його виконують?
      16. Яка різниця між переміщенням і копіюванням об'єктів?
      17. Як повернути файл з кошика на попереднє місце?
      18. Як відмінити будь-яку виконану дію над об'єктами?
      19. Якими способами можна виконувати дії над об'єктами?
      20. Що таке кошик?
      21. Як перейменувати файл?

 

  1. Виклад та обговорення нового матеріалу.

План.

    • Установлюємо та видаляємо програми
    • Використання довідки операційної системи
    • Пошукова система

 

  1. Практична робота. «Пошук інформації на комп’ютері»

Ст. 161 Виконати практичну роботу №4.

1.      Створіть у папці з вашим прізвищем папку Контроль знань, а в ній — вкладену папку Зима.

2.      За допомогою програми Блокнот створіть текстовий файл свята.txt, у який запишіть прикметники, що характеризують зимові свята. Збережіть цей файл у папці Зима, розміщеній у папці Контроль знань.

3.      Користуючись можливостями пошуку, перевірте, чи є на диску С: вашого комп'ютера папка Тимчасова. Якщо цю папку знайде­но, перейдіть до неї. У разі її відсутності створіть її на диску С:.

4.      Скопіюйте файл свята.txt з папки Зима до папки Тимчасова.

5.      Знайдіть на диску D: вашого комп'ютера файли електронних презентацій (вони мають розширення ppt). Скопіюйте знайдені файли в папку Тимчасова.

6.      Користуючись можливостями пошуку, визначте, де на вашому комп'ютері розміщено застосунок Калькулятор (частина назви цього файлу до розширення саlс). Запишіть у зошит повну назву цього файлу (включаючи шлях до нього).

7.    Створіть ярлик до знайденого застосунку Калькулятор і розмістіть його на Робочому столі. Скопіюйте створений ярлик до папки Тимчасова.

8.    Знайдіть усі графічні файли, що мають розширення jpg і розміщені на диску С: вашого комп'ютера. Скопіюйте їх до папки Зима.

9.    Знайдіть усі текстові файли, створені за останній тиждень на вашому комп'ютері, та скопіюйте їх до папки Контроль знань.

10.Використовуючи можливості пошуку довідкової інформації в Центрі допомоги та підтримки, знайдіть довідкову інформа­цію про можливості створювання та відтворювання відеозаписів.

11.Скопіюйте знайдену інформацію до буфера обміну. Створіть новий текстовий файл довідка.txt і вставте до нього інформацію, розмі­щену в буфері обміну. Перемістіть цей файл до папки Тимчасова.

12.Перемістіть папку Тимчасова до папки з вашим прізвищем.

13.Видаліть усі файли, що містяться в папці Контроль знань, Видаліть папки Тимчасова та Контроль знань, а також ярлик застосунку Калькулятор з Робочого столу.

  1. Д/З

Опрацювати 9, 10.1 вивчити основні поняття. Виконати НТВ 5

  1. Підсумок уроку.

Урок 9

Тема. Працюємо з об’єктами ОС Windows

Навчальна мета:

·         розглянути основні вказівки для роботи з об’єктами: виділення, перейменування, вилучення, копіювання, перенесення, відновлення;

·         формувати навички роботи з файлами та папками;

Розвивальна мета:

  • розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати.

Виховна мета: виховувати інформаційну культуру.

Тип уроку: комбінований .

Матеріали до уроку:

·         Комп’ютерна презентація «Файл та файлова система»

 

Хід уроку.

  1. Перевірка Д/з; Слайд 1-2
  2. Актуалізація базових знань; Слайд 3-5
  3. Мотивація.

До цього часу ми лише працювали з різними об’єктами, наприклад з папками та файлами, які створили інші користувачі. Прийшов час створювати об’єкти самостійно.

  1. Виклад та обговорення нового матеріалу.

План.

  1. Створення нових папок та ярликів
  2. Переміщення папок та файлів
  3. Видалення об’єктів. Папка Корзина
  4. Відновлення об’єктів
  5. Копіювання та переміщення  папок та файлів
  6. Способи копіювання:
    1. Контекстне меню
    2. Тематичне меню (правка копировать)
    3. переміщення
  7. Буфер обміну

 

  1. Практична робота. 20 хв

Сьогодні на практичній частині ми працюватимемо з об’єктами ОС. Навчимося їх, створювати, копіювати, переносити і видаляти. Для роботи використовуватимемо вікно Мій комп'ютер.

Відкрийте ст. 140 та виконайте ПР№3.

Додаткове завдання: виконайте 1навчально-тренувальну вправу. Ст. 141.

  1. Фізкульт хвилинка (вправи для очей)
  2. Д/З. §8. Знати, відповіді на питання, що в кінці параграфа.
  3. Підсумок уроку.
















Опитування
Як ви оцінюєте сайт?
Всього відповідей: 107

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz